Copánky, dredy, pseuda, pseudodredy, silky, twisters, twistery, syntetické dready, úprava dredů, doplétání dreadů, pletení, prodej kanekalonu

Copánky

Nemusíte se obávat, že by vám rasta copánky neslušely. Je úžasné pozorovat, jak dokáží proměnit váš vzhled za pár hodin. Navíc jde o pohodlný a minimální péči vyžadující účes. Copánky stihneme naplést za jediný den a posedíte si kolem 8 hodin u klasických copánků, až 12 hodin u micro rasta. Rasta copánky vydrží bez problémů vypadat hezky 3 až 6 měsíců. Obvyklý počet klasických copánků bývá 150 až 200. Pro ty, kteří chtějí nádhernou hřívu z tenoučkých copánků, nabízíme možnost napletení mikro rasta, jejichž počet může dosáhnout až čtyř set. Požadovaná délka, tloušťka a barva copánků závisí jen na vás. Nejkratší možná délka vlasů, na které se dají zaplést je 8 až 10 cm (při standardním počtu 150 až 200 a při přibližné tloušťce copánků 0,5 až 0,7 cm). S kratšími vlasy než osm centimetrů nechoďte, protože náplety pak padají. Je opravdu lepší si počkat. Základní cena 150 až 200 copánků je od 2800 Kč. Materiál — kanekalon — je zahrnutý v ceně copánků. Pokud si chcete přinést vlastní materiál, je sleva z celkové ceny copánků 200 Kč. Kdo by chtěl nosit copánky déle než 3 až 6 měsíců a vadí mu odrosty, tak se dají přeplést. Ne všechny, ale jen přední řady a ty nejodrostlejší. Co se týče materiálu, tak si můžete vybrat ze široké škály barev (viz sekce Prodej kanekalonu). Sundavání copánků bežně nepatří mezi bolestivou a zdlouhavou proceduru, rozplétání odrostů však může tahat. Navíc vyčešete pořádné množství mrtvých vlasů. To není nic vyjímečného, za den vám běžne v rámci obnovy vypadne padesát až sto vlasů, které pak postupně dorůstají.

Dredy po copáncích

Existuje docela elegantní způsob, jak plynule přejít k tenkým dredům, a to nechat si odrosty po copáncích upravit, dotáhnout u hlavy a v případě potřeby i nastavit umělým vláknem. Pro spoustu lidí, kteří chtějí docílit bohatého dredového účesu v nadstandardním počtu klidně i 100 až 150 a přitom neplatit moc. Cena přeměny copánku na dred se pohybuje od 30 do 60 Kč za jedno přepletení.

Péče o copánky

Copánky vyžadují málo péče. Při sundavání nápletů se neděste, že jste vyčesali tolik vlasů. Každý den vám totiž vypadne a znovu naroste asi 50 až 100 vlasů. Tak si vezměte 100 vlasů krát 6 měsíců, což je docela slušný počet vlasů. Vlasy zapletené v copáncích se dají vyživovat například sprejovými regenerátory, které se nanášejí na suché vlasy a navíc pěkně voní.