Copánky, dredy, pseuda, pseudodredy, silky, twisters, twistery, syntetické dready, úprava dredů, doplétání dreadů, pletení, prodej kanekalonu

Dredy

Dredy můžete nosit jak dlouho chcete, při troše péče vypadají krásně celá léta. Musí mít však dobrý základ. Jejich tloušťka a počet záleží jen na vašem přání. Doba pletení dredů je asi 7 až 12 hodin. Cena je od 3000 Kč podle jejich počtu. Uvedená cena platí pro 50 dredů.

Péče o dredy

Když si necháte ať už kdekoli udělat nové dredy, tak je dobré je alespoň dva týdny nemýt, aby si vlasy mohly zvyknout a lépe do sebe zaklesnout. Opravdu se to dá vydržet a díky tomu, že se vlasy nějakou dobu nemyjí, se méně mastí. Když z nich začnou po nějaké době vylézat vlasy, tak si je nestřihejte! Tyto vylézající vlásky, v hantýrce též nazývané zevláci, jsou důležité pro zachovaní tloušťky dredu. Při opravě se vpraví do dredu a pomáhá též tvořit jeho strukturu. Máte-li problém s lupy, zkuste nejdříve březovou vodu, která by měla pomoci prokrvit pokožku hlavy a tím zastavit tvorbu lupů. Březová voda je cenově dostupná pro každého a je k dostání v každé solidní drogerii. Pokud tato metoda nefunguje, tak zkuste nějaký lepší šampon proti lupům. Dobře by vám měli poradit v lékárně. Takové šampony bývají trochu dražší, ale měly by fungovat spolehlivě. Dredy si myjte obyčejným šamponem, který v sobě nemá kondicionér! Špatné nejsou ani speciální šampony na dredy, stejnou službu však vykoná i obyčejný šampon. Dredy lze barvit a dát pozor, aby barva byla dobře vymytá.

Rozpletení dredů

Když se rozhodnete si ať už z jakéhokoli důvodu sundat dredy, máte několik možností. První a nejrychlejší z možností je dredy ostříhat nebo vzít do ruky holící strojek a dredy oholit. Výhodou této metody je její rychlost. Nevýhodou je, ze vám na hlavě zůstane akorát několikamilimetrový ježek a bude trvat pár měsíců či let než vlasy dorostou. Druhou z možností je dredy nechat odrůst a pak je odstřihnout po několika měsících. Tento způsob je však zdlouhavý a odrůstající vlasy nevypadají zrovna nejlépe.Třetí možností je dredy rozplést. Ano, jde to! Centimetr po centimetru a kýžené dlouhé vlasy jsou po letech zpátky. Tato metoda je vhodná pro ty, kteří si chtějí zachovat své vlasy co nejdelší a nechtějí čekat na dorůstání a nechtějí přetrpět hloupou délku vlasů, kdy se s nimi nedá nic moc dělat, ani je stáhnout do gumičky. Rozplétání se svou náročností na čas pohybuje mezi ostříháním a dorůstáním. Doba potřebná k rozpletení dredů se pohybuje v horizontu dnů až týdnů pro ty, kteří nepospíchají. K řádnému a šetrnému rozpletení potřebujete TENKÝ HÁČEK, ZRUČNOST, TRPĚLIVOST A VLASOVÉ PŘÍPRAVKY. Kde začít rozplétat? Nejlepší je začít rozplétat dredy odzadu a pokračovat na temeno hlavy, pak rozplést dredy vepředu a nakonec po stranách. Další možnost je rozplétat dredy postupně po jejich délce a začít můžete kdekoli. Rozplétat můžete buď "za sucha" jen s použitím háčku nebo "za vlhka", kdy do dredů přidáte vlasové přípravky. Jakmile se rozhodnete si sundat dredy, začněte je mýt šamponem s kondicionérem nebo bez a odstřihnete konečky. Vlasy začnou do jisté míry pracovat samy. Je vhodné do dredů vmasírovat vlasový regenerátor. Pro snadnější rozčesávání doporučujeme nanést na dredy vlasový olej. Nalijte trochu oleje do dlaně a vetřete jej pořádně do dredů.Rozplétání se tímto urychlí,vlasy se tolik netrhají a hlava tolik nebolí. Lze použít jakýkoli vlasový olej nebo olej olivový. Vlasový olej se vstřebává lépe než olivový olej. Olej vedle dalších vlasových přípravků funguje jako výborný regenerátor. Rada na závěr - vlasy na konci dredu bývají ve většině případů mrtvé. Je ztráta času se jimi zabývat. Přechod mezi mrtvými a živými vlasy je poznat v lehkém rozdílu barev a jiné textuře a ztrátě přirozeného lesku. Mrtvou část dredu ustřihněte.Ušetříte si mnoho zbytečných hodin práce. Mějte na paměti, ze z hlavy sundáte velké množství vlasů. Jde jen o vlasy mrtvé či utržené a vaše vlasy vám zůstanou. Po rozpletení bude každý vlas jinak dlouhý, s tím nic nenaděláte. Doporučujeme používat častěji přírodní regenerátory. Ještě několik měsíců po sundání jsou vlasy "zblblé" životem v jednom směru a mají tendenci si všelijak divně lehat.To přejde. Jemně masírujte pokožku hlavy a dopřejte vlasům volný pohyb bez tahání.

Množení a prodlužování dredů

U množení dredů je podstatný první krok, kdy je vhodné POČKAT, až dredy dostatečně odrostou, což věršinou trvá několik měsíců, a pak se svěřit do rukou odborníka. Obecně platí, že vám vyroste 1 cm vlasů za měsíc. Pokud se vám zdají vaše dredy příliš krátké, dají se nastavit lidskými vlasy či umělým vláknem, a to i u starších dredů.