Rasta copánky

     Je krásné být u toho, jak za jediný den dokážeme změnit vzhled a prakticky libovolně prodloužit délku vašich vlasů. Copánky se pohodlně nosí a vaší jedinou starostí je si vymyslet nějakou novou úpravu. Rasty zvládáme za jeden den, posedíte si u nás přibližně 10 hodin, výroba mikro rasta trvá o něco déle. Obvykle napleteme na celou hlavu 80-120 copánků. Můžete si zvolit odlehčenou verzi, to 80-100 copánků. Opakem jsou mikro rasta copánky, jejichž počet bývá přes tři sta. Jak dlouhé, tlusté, barevné copánky chcete, je jen na vás. Pokud nevíte co si vybrat, rádi vám poradíme online nebo osobně.

Pro vytvoření rasta copánků je nutné mít délku svých vlasů po celé hlavě alespoň 8-10 cm. Pokud máte vlasy kratší, raději si počkejte, protože copánky na kratších vlasech mají tendenci sjíždět a padat. Vyhněte se zbytečným komplikacím.

Materiál na copánky poskytujeme, pokud máme odstín, který jste si zvolili. Pokud chcete copánky ze svého materiálu, můžete si jej i přinést. Cena tlustších rasta copánků v počtu 80-100 se pohybuje od 3500 Kč. Tenčí rasta v počtu  120 -130 stojí orientačně od 4800 Kč. Uvedené ceny platí pro délku do půli zad s tím, že spodní copánky vám budou sahat nad pás či do pasu. Pokud chcete copánky delší, tak si připlatíte 1000 – 1500 Kč. K prodlužování používáme kanekalon, jehož vzorník najdete zde.

Oprava rasta copánků

     Když vám začnou rasta copánky, mikrocopánky či open rasta dorůstat, můžete si je nechat opravit. Copánky opravujeme jejich přepletením, kdy opravíme první řady a copánky, které odrostly nejvíce.

Péče o rasta copánky

    Vlasy v rasta copáncích vyžadují málo péče. Jednou za čas je umyjte u kořínků šamponem bez kondicionéru nebo vodou. Pokud chcete vlasy vyživit, použijte vlasový regenerátor ve spreji, který se nemusí umývat a ihned neutralizuje nachytaný nepříjemný zápach z okolí.

Rozplétání

Rozpletení je jednoduché, stačí kanekalonové vlákno ustřihnout tam, kde končí vaše vlasy a jemným tahem na jedno z vláken rozplétat. Po sundání kanekalonu jemně oddělte vlasy v odrostu. Budete překvapeni, kolik vlasů vám zůstane v ruce. V rámci obnovy organismu vám vypadá přibližně 100 vlasů za den a ty vám pak dorůstají.

Dredy po copáncích

    Pokud nechcete absolvovat dlouhé rozplétání copánků a rozmotávat jejich odrosty, můžete si nechat z jejich základů vytvořit mini dredy buď jen z vašich vlasů nebo se dají prodloužit pomocí nápletu. Velikou výhodou rozhodnutí jít do dreadů po rasta copánkách je, že základy krásných tenkých dredů jsou hotové, tím ušetříte mnoho hodin sezení a takové dready vás vyjdou cenově výhodněji.

Návod na rasta copánky

    Základem úspěchu je začátek. Je důležité rozdělit pramínky vlasů rovnými liniemi. Tvar je vaše volba, nejčastější například bývají čtverečky, trojúhelníky nebo jejich kombinace. Kanekalon si také rozdělíte na pramínky a připevníte jej co nejtěsněji ke kořínkům. Ke každému pramínku vašich vlasů připletete pramen kanekalonu. Tímto zabráníte jejich sjíždění na minimum. Pak pletete a dáváte speciální pozor na místo, kde končí pravé vlasy. Vlákno na konci buď spaříte horkou vodou nebo tavíte ohněm. My děláme oboje. Tipy a triky s kanekalonem před samotným pletením najdete zde.

Jak tvořit copánky ‚bez uzlíku‘

     Chtěla bych se více rozepsat o začínání rasta copánků u hlavy bez ‚uzlíku‘ (knotless). Takový copánek se začíná v podstatě stejně jako copánek u hlavy (corn row). Jde to to, vytvořit plynulé ztluštění a rozdělení kanekalonu, aby copánek měl všechny 3 vlákna stejně silná. U knotless platí samozřejmě to, že se vlasové prameny jsou po třetinách rozděleny k pramenům kanekalonu. Kdo to nedělá, riskuje, že i přes sebelepší utažení copánek sklouzává. Navíc takto udělané copánky vypadají nehezky, protože jeden pramen je tlustší a jakákoli barevná nesrovnalost je hned vidět. Kdysi jsme takovým copánkům s oblibou přezdívaly koberec. Hodně koberců se objevovalo v nultých letech. V současné době je jich k vidění pomálu, ale i tak existují. Je to škoda, že v dnešní době internetů a tun tutoriálů na internetu se tento nešvar stále praktikuje. Chci zmínit ještě jedno úskalí copánků bez omotávání za začátku, a tím je vyhotovení rovného copánku od hlavy. Když se přidávání vlákna tak trochu nepovede, tak je copánek na začátku jakoby zlomený. S tímto jsem se setkala u při několika přeplétání copánků odjinud. Vytvoření rovného copánku rovnou od hlavy není nijak složité, chce to selský rozum, trochu praxe a trpělivosti. Pokud to nejde hned na začátku, chce to copánek přeplést a pamatovat si, jak připlétám prameny a jak a kdy utahuji. To také dělá hodně.